Proto5533 Sergi Okuması: Naz Cuguoğlu & Övül Ö. Durmuşoğlu

----------------Please scroll down for English-----------------------

Proto5533 Sergi Okuması: Naz Cuguoğlu & Övül Ö. Durmuşoğlu
Tarih ve Saat: 16 Nisan Cumartesi, 15-17
Buluşma Yeri: 5533, 5. Blok No: 5533, Unkapanı-Istanbul

Proto5533 serisi kapsamında sunulan İskenderiye’den Sonra Tufan sergisi, sanatçılar Ekin Bernay, Eşref Yıldırım, Jorge Mendez Blake, Meriç Algün Ringborg, ve Sultan Burcu Demir’in işlerini bir araya getiriyor. Naz Cuguoğlu’nun küratörlüğünde düzenlenen sergi, bilginin günümüzde dijital ve dijital-olmayan kütüphanelerdeki aşırı bilgi yüklemesinde nasıl organize edildiğini, kontrol altında tutulduğunu ve tüketildiğini araştırıyor.

Bu bağlamda, serginin küratörü Naz Cuguoğlu ve Proto5533 serisinin mentor küratörlerinden Övül Ö. Durmuşoğlu eşliğinde 16 Nisan Cumartesi günü saat 15’te bir sergi okuması gerçekleştirilecek. *** Etkinlik dili Türkçe’dir

-----------------------------------------------------------------------------

Proto5533: Exhibition Reading: Naz Cuguoğlu & Övül Ö. Durmuşoğlu
Date and Time: April 16th, Saturday, 3-5 pm
Meeting Place: 5533, 5. Blok No: 5533, Unkapanı-Istanbul

Proto5533 presents After Alexandria, the Flood with Ekin Bernay, Eşref Yıldırım, Jorge Mendez Blake, Meriç Algün Ringborg, and Sultan Burcu Demir, curated by Naz Cuguoğlu, which explores how the knowledge gets organized, controlled and absorbed in the current information overload of digital and non-digital libraries.

In this context, there will be an exhibition reading with Naz Cuguoğlu -the curator of the exhibition and Övül Ö. Durmuşoğlu, one of the mentor curators of Proto5533 series.*** The reading will be in Turkish.