no:1 Belirli Günler ve Haftalar / Special Days and weeks
Geçtiğimiz yıl Şubat ayında İMÇ Çarşısı 5.Blok 5533 numaralı dükkanda faaliyetlerine başlayan 5533, kuruluşunun birinci yılında Belirli Günler ve Haftalar adı altında toplanan bir dizi projenin ilkini 14 Şubat Cumartesi günü başlatıyor.

İstanbul'un çeşitli semtlerinde bulunan bağımsız sanat mekanları, kolektifler, sanatçı insiyatiflerini ve oluşumlara açık çağrıda bulunarak hazırlanan bu proje Belirli Günler ve Haftalar başlıklı dizinin ilk ayağını oluşturuyor. İletişimin, paylaşımın ve pratiklerin geliştirilmesini amaçlayan bu proje aynı zamanda izleyiciye İstanbul'da faaliyetlerini sürdüren bu oluşumları yakından tanıma fırsatı veriyor.
Mekan kurgusunu bir İstanbul panoraması şeklinde gerçekleştiren 5533, insiyatif ve bağımsız mekanlara ait dokümanlara da yer veriyor.
Bütün bu görsel sunum ve dokümanter çalışmalar ile birlikte sergi süresince diğer mekanların komşuları ile yapılmış söyleşinin video sunumu da 14 Şubat – 28 Mart 2009 tarihleri arasında izlenebilir.

Katılanlar;
ALTI AYLIK
APARTMAN PROJESİ
ARTIK
ATIL KUNST
BAS
CARAVANSARAI
DARALAN
HAFRİYAT
GALATAPERFORM
KOP-ART
MASA
NOMAD
PİST
ODA PROJESİ
VİDEOİST

BELİRLİ GÜNLER ve HAFTALAR No:1
14.02.2009 – 28.03.2009
Açılış: 14 Şubat Cumartesi 14:00
Adres: İMÇ Çarşısı 5.Blok no:5533 Unkapanı/İstanbul
www.imc5533.blogspot.com
imc5533@gmail.com
Proje Koordinasyon : Nancy Atakan & Volkan Aslan
Mekan Tasarımı ve Uygulama: Yusuf Algül&Volkan aslan
Video Proje: Hanife Ölmez&Nancy Atakan&Ayşegül Akyüz
Proje iletişim ve Arşiv: Hazal Rüzgar&Hanife Ölmez

In February of 2008, inside the store numbered 5533 at 5th Block of IMC in Unkapanı, Istanbul, 5533 opened its first project to the public. To commenorate the completion of this establishment’s fırst year, the first in a series of projects under the title of “Special Days and Weeks” begins on Saturday, February 14, 2009.

This first in a series of projects under the title of “Special Days and Weeks” was organized around an open invitation to independent art spaces, collectives, artist initiatives, and initiatives of all types located in various real and virtual neighborhoods of Istanbul. Aiming to create opportunities for communication, networking, sharing, and artistic practice, this event gives spectators a chance to become closely acquainted with the İstanbul initiatives. The exhibition in the space at 5533 was organized as an Istanbul panorama that also includes documentation of these initiatives and independent spaces.

Together with the visual presentation and documentation, during the exhibition from February 14 through March 28, 2009, a video film showing interviews with neighbors of 5533 and the other initiatives can be seen.

Participants:
ALTI AYLIK
APARTMENT PROJECT
ARTIK
ATIL KUNST
BAS
CARAVANSARAI
DARALAN
HAFRİYAT
GALATAPERFORM
KOP-ART
MASA
NOMAD
PİST
ODA PROJESİ
VİDEOİST

SPECIAL DAYS AND WEEKS No.1
14.02.2009 – 28.03.2009
Opening: Saturday February 14, 14:00
Address: İMÇ 5.Block no: 5533 Unkapanı/Istanbul
www.imc5533.blogspot.com
imc5533@gmail.com
Project Coordination: Nancy Atakan & Volkan Aslan
Design and Installation: Yusuf Algül&Volkan aslan
Video Project: Hanife Ölmez & Nancy Atakan & Ayşegül Akyüz
Project Archive and Communication: Hazal Rüzgar & Hanife Ölmez